×


O mně

Nahoru

Blog

Služby

Zdravotně-kondiční trénink v mém podání

Vybírat můžeš ze skupinových i individuálních lekcí.

Během tréninku kombinuji prvky pilates, posilování s vlastní vahou, cvičení se speciálními pomůckami (BOSU, TRX, therabandy apod.), zdravotní tělovýchovy a prvky z dalších pohybových aktivit. Každé cvičení se opírá o získané znalosti anatomie, kineziologie, fyziologie a biomechaniky. Cílem je procvičit pohyb a zapojit hluboké stabilizační svalstvo, které nám pomáhá nejen při sportování, ale i při zvládání normálních úkonů v běžném životě. Při cvičení budeme klást důraz na správné držení těla a zpevníme ochablé svalstvo.

Zdravotně funkční trénink je vhodný k:
  • post-rehabilitačním účelům,
  • zlepšení kondice,
  • zpevnění středu těla,
  • jako prevence civilizačních chorob,
  • proti bolestem zad,
  • na problémy s držením těla.

Jak budeme pracovat?

1. Úvodní sezení - Domluvíme si krátké sezení u kávy nebo dobrého čaje a probereme tvé představy: Co je tvým cílem a jaká máš očekávání? Chceš zhubnout, zpevnit se, zlepšit svůj výkon? Abych tě poznal blíže, předám ti také vstupní dotazník, odkud získám informace o tvém zdravotním stavu.

2. První hodina - Během ní budu diagnostikovat tvůj pohybový aparát. Prohlédnu si, jak funguješ ve statických a dynamických pozicích a jak je na tom tvá fyzická kondice. Najdeme tvá slabá a silná místa a porovnáme je s tvými představami.

3. Stanovení cílů a vhodného postupu - Než se pustíme do samotného cvičení, stanovíme si reálné a hlavně dosažitelné cíle. Následně navrhnu vhodná cvičení na míru tvým potřebám a predispozicím. Dbám na to, aby měl každý trénink pozitivní vliv na celkové fungování pohybového aparátu a zároveň ti pomohl k dosažení stanovených cílů.

4. Hurá do toho! - Domluvíme si první lekci tréninku, nahodíme sportovní oblečení a můžeme se do toho pustit. Hezky aktivně a s úsměvem na rtech. Čekají tě klidnější hodiny zaměřené na koncentraci i dynamické hodiny, během kterých se pěkně zapotíš. Během každé hodiny se ti budu plně věnovat. Postupně ti vysvětlím všechny cviky včetně techniky dýchání a dohlédnu na správné provedení. Budu nejen tvým trenérem, ale i rádcem, oporou a spolehlivým parťákem.


Kdo se na mě může obrátit

Kdokoliv, kdo potřebuje pomoci s pohybovým aparátem, snížit bolesti spojené s pohybem i ti, kteří mají svůj sportovní či váhový sen a nedaří se jim ho dosáhnout. Spolupracuji také s lidmi, kteří trpí bolestmi zad, kolen či ramen, nebo s těmi, kteří chtějí těmto problémům předejít. Pomáhám sportovcům, obyčejným pracujícím lidem, lidem s nadváhou, rodičům i seniorům.