×


Přihlaš se

Nahoru

Služby

Příběh trenéra:
Z velkých vah na podložku


Jmenuji se Roman a jako pohybový trenér pomáhám ostatním skrz inteligentní cvičení dosáhnout svých cílů. Dnes se s vámi podělím o svůj příběh a ukážu vám, že cvičení není jen o zvedání těžkých vah a sedření se z kůže.

Od hubeňoura v lavici přes fitness nadšence až k pohybovému trenérovi to byl dlouhý kus cesty. Stejně jako mnoho lidí mám i já za sebou pár neúspěšných pokusů a opakovaných začátků. A právě proto jsem se rozhodl podělit o svůj příběh. Píšu ho pro všechny, kteří hledají motivaci ke cvičení či ke splnění svého sportovního cíle - má to smysl!

Jak jsem si myslel, že velké svaly jsou to nejdůležitější

Ještě na základní škole za mnou přišel kamarád se skvělým nápadem - začneme chodit do fitka! Býval jsem hubený jako lunt, a tak jsem si řekl, proč by ne, jen mi to prospěje. Nechal jsem si sestavit trénink od trenéra, co působil přímo ve fitku, a pustil se akčně do toho. Jenže jak rychle mé nadšení přišlo, tak rychle i odešlo a já pověsil mou fitness permanentku na hřebík.

Druhá vlna cvičení mě postihla na střední škole. Ve třídě jsme měli spolužáka, který nebyl oproti mě jak vyžle. Vypadal dobře, zdravě a hlavně silně! Inspiroval a motivoval mě se sebou něco dělat. Chtěl jsem být jako on. Vysportovaný a silný. Tak jsem začal znovu navštěvovat tu stejnou posilovnu (bývala blízko mého bydliště). Tentokrát jsem si ale řekl, že to budu brát zodpovědněji a šel jsem do toho naplno. Začátky byly krušné, vyčerpávající a bolestivé. Ale zanedlouho se objevily první výsledky. Nebyla to bůhví jak kvalitní forma, ale nebyl jsem už tak hubený. Jenže pak jsem začal chodit na vyšší odbornou školu...

Do třetice to nejlepší

Bydlel jsem na intru a šetřil peníze, kde se dalo. Přestal jsem pravidelně docházet do posilovny a postupně jsem zase hubnul. Ve třetím ročníku se začala pomalu rozjíždět má grafická kariéra (kromě trenéra jsem i zapálený grafik :-). Získal jsem několik klientů, díky kterým se můj příjem navýšil. Vyhlédl jsem si tak malé školní fitko a začal na sobě makat. Přes kamaráda jsem si kupoval levné maso a snažil jsem se i z toho mála, co jsem měl k dispozici, získat to nejlepší. Na podzim roku 2016 jsem se zúčastnil soutěže naturální kulturistiky. Cvičení mě neskutečně chytlo. Viděl jsem výsledky, bavily mě těžké tréninky i následná bolest z nich.

Jak jsem vyměnil činky za podložku

Před pár lety jsem navštívil IQpohyb akademii a uvědomil si, že cvičení není o velikosti svalů. Zdravý a fit není ten, kdo má největší svaly, ale ten, kdo cvičí s ohledem na své zdraví a dbá na vyváženou stravu. Zaměřil jsem se proto na inteligentní pohyb. Začal jsem se více vzdělávat v oblasti anatomie a kineziologie a prohlubovat své znalosti pohybového aparátu. Od té doby jsem posunul své cvičení jiným směrem a cítím, že to má velký smysl. Nyní pomáhám nejen sobě, ale i ostatním skrz inteligentní zdravotně-kondiční cvičení dosáhnout svých cílů, ať už se jedná o odstranění bolesti při pohybu nebo zlepšení kondice či držení těla.

Pomůžu ti nedělat chyby

Za těch pár let studia a cvičení jsem viděl mnoho lidí, kteří šli odhodlaně za svým snem a aktivně cvičili. V mnohých případech však prováděli cviky neadekvátně ke své kondici či zvolili nesprávnou formu cvičení k jejich zdravotním indispozicím. Rozhodl jsem se, že jim chci pomoci a ukázat ohleduplnější cestu. Skrz INtrenink.cz

INtrenink.cz - INteligentní trénink

Co znamená inteligentní trénink? Jedná se o zdravotně-kondiční cvičení vycházející z individualit každého jedince. Jednotlivé cviky jsou voleny tak, aby odpovídaly potřebám mého klienta. Cílem cvičení je uvědomit si své tělo a naučit se s ním pracovat. Ideální je pro všechny, kteří chtějí nejen zlepšit svou kondici, ale zároveň mohou mít problémy s pohybovým aparátem, trápí je bolesti zad či kloubů. Během cvičení kladu důraz na správné provedení pohybu a zároveň probuzení hlubokých svalů, o kterých ani mnoho lidí neví, že je má :-).

Mé služby

V rámci cvičení nabízím individuální i skupinové lekce. Cvičení v sobě kombinuje pilates, posilování s vlastní vahou, zdravotní tělovýchovu či cvičení s pomůckami (BOSU, TRX aj.). Lekce probíhají v nových prostorách, kde mám vždy připraveno vše potřebné pro cvičení. Místo lze jednoduše rezervovat skrz Rezervační systém a na skupinové cvičení jde dokonce využít i multisport kartu.

Věř, že nic není nereálné. Stačí jen chtít. Ať už máš v plánu zpevnit postavu, nebo se zbavit bolestí zad, mysli na to, že cvičení není jen zvedání těžkých vah a sedření se z kůže, ale hlavně uvědomění si vlastního těla. A pokud s tím potřebuješ poradit, neboj se na mě obrátit. Rád ti pomohu.

Další články